Njemačka pobjednik Kupa konfederacija

Sport

Fudbalska reprezentacija NJemačke osvojila je Kup konfederacija, pošto je u finalu u Sankt Peterburgu pobijedila Čile sa 1:0

Jedini gol na utakmici postigao je Lars Štindl u 20. minutu na asistenciju Tima Vernera.

NJemačkoj je ovo prvi trofej u Kupu konfederacija, tradicionalnom takmičenju u zemlji domaćina narednog Svjetskog prvenstva.

Aktuelni svjetski prvaci poveli su u 20. minutu posle kardinalne greške Dijasa u šesnaestercu, što je odmah iskoristio Verner, oduzeo loptu i nesebično proigrao Štindla koji je zatresao mrežu.

Čile je tokom gotovo cijelog meča bio bolji rival, imao je nekoliko dobrih prilika, ali je golman NJemačke Mark-Andre Ter Stegen ostao nesavladan.

Reprezentativac NJemačke Julijan Draksler proglašen je za najboljeg igrača Kupa konfederacija.

Za najboljeg strijelca proglašen je Timo Varner sa tri gola, a uz to je imao i dvije asistencije, dok je za najboljeg golmana Kupa konfederacija proglašen je čileanski čuvar mreže Klaudio Bravo.