Garbinje Mugurusa osvojila Vimbldon

Sport

Špankinja Garbinje Mugurusa osvojila je Vimbldon savladavši u finalu Venus Vilijams sa 7:5, 6:0.

Finalni meč je praktično odlučen u finišu prvog seta. Venus je kod rezultata 5:4 propustila dvije vezane set lopte i od tada pa do kraja meča nije osvojila nijedan gem.

Špankinja je u 11. gemu prvog seta napravila brejk, dobila je prvi set i u nastavku meča je razbila veteranku iz Amerike.

Bio je ovo peti međusobni duel dvije teniserke i druga pobjeda Muguruse koja je osvojila prvi Vimbldon i drugi Gren slem u karijeri.

Venus i Garbinje pokazale su u prvom setu zbog čega su se našle u finalu ove godine.

Sjajni servisi i odlični osnovni udarci sa obe strane obilježili su početak meča, pa je prva brejk lopta viđena tek u šestom gemu. Venus je imala priliku za brejk, ali se Špankinja odbranila i već u sledećem gemu došla je do svoje prve šanse.

Ni tada nije došlo do brejka, pa se ušlo u dramatičnu završnicu prvog dijela.

Venus je u desetom gemu imala dvije vezane set lopte na servis rivalke, ali nije uspjela da napravi brejk i zbog toga je kažnjena.

Mugurusa je u 11. gemu oduzela servis Amerikanki, a onda je u sledećem gemu odservirala za 1-0 (7:5).

Niko nije očekivao da će finiš prvog seta i riješiti pitanje pobjednice, ali Mugurusa je u drugom setu bila nemilosrdna.

Opustila se posle vođstva od 1-0 i u nastavku je prosto pregazila Amerikanku osvojivši prvi Vimbldon u karijeri.