Nadmašio Felpsa – tri zlata Dresela u jednom danu!

Sport

Amerikanac Kejleb Dresel (20) ušao je u istoriju plivanja kao prvi takmičar koji je u jednom danu osvojio tri zlatne medalja na Svjetskom prvenstvu

Nakon što je u individualnim trkama osvojio titule na 50 metara slobodno i 100 metara delfin u roku od pola sata, u subotu je do zlata stigao i sa mješovitom štafetom SAD 4×100 slobodno.

Drasel je tako Svjetsko prvenstvo u Budimpešti završio sa šest zlatnih medalja jer je prethodno trijumfovao još na 100 metara slobodno te u štafetama 4×100 slobodno i 4×100 mješovito.

Ni najbolji plivač svih vremena Majkl Felps nije uspio da na jednom SP osvojio tri zlatne medalje u jednom danu, a Dresel mu je zamalo oborio rekord na 100 metara delfin, bio je sporiji sa 0,04 sekunde.