Domžale poslale Partizan među nosioce žrijeba

Ekipa Partizana stekla je status nosioca u četvrtom kolu kvalifikacija za Ligu Evrope, posle nevjerovatnog spleta okolnosti

Naime, crno-belima je trebalo da šest bolje rangiranih ekipa od njih ispadne u ovom kolu, što se upravo i desilo.

Prvo su ispali Sparta iz Praga, Bordo i Astra, da bi kasnije bez prolaza dalje ostali i Gent, PSV i Frajburg.

Upravo se čekalo do poslednjeg meča u kojem su igrali Domžale i Frajbrug u kojem su domaći igrači jurili gol zaostatka. Slovenci su to i uspjeli i na kraju slavili sa 2:0, čime je Partizan postao povlašćen u četvrtom kolu kvalifkacija za Ligu Evrope.

Golove za Domžale postigli su Ibričić u 50. i Bizjak u 59. minutu.

Altah je odigrao 1:1 u Belgiji, ali su pred domaćom publikom pobijedili i sa 3:1 i tako izbacili favorizovani Gent. Austrijanci su do prolaza došli u finišu utakmice, a veliku pomoć imali su od Stefana Mitrovića koji je isključen u 49. minutu.

Kada je riječ o hrvatskom klubu, oni su u oba meča protiv favorizovanog PSV slavili sa 1:0. Strijelac jedinog gola za Osijek bio je Bockaj u 25. minutu.