Partizan i Zvezda dograbili grupnu fazu Lige Evrope

Sport

Crvena zvezda savladala je Krasnodar u fenomenalnom meču pred 52.000 gledalaca na stadionu Rajko Mitić i plasirala se u grupnu fazu Lige Evrope – 2:1

Zahvaljujući pogocima Nemanje Radonjića u šestom, odnosno golčini Gelora Kange posle deset sekundi fudbala u drugom poluvremenu – Crvena zvezda je „poništila“ krasnodarski poraz (2:3). Tako će poslije tačno deset godina ponovo igrati grupnu fazu nekog evropskog takmičenja.

Blaga neizvjesnost u fenomenalnom meču vicešampiona Srbije bila je prisutna samo u poslednjih deset minuta meča kada su Rusi smanjili iz diskutabilnog penala Grankvista, da bi isti igrač na muke stavio Milana Borjana koji je herojskom odbranom u nadoknadi vremena sačuvao gol.

Ekipa Partizana plasirala se u grupnu fazu Lige Evrope, pošto je ukupnim rezultatom pobijedila 4:0 Videoton.

Izabranici Miroslava Đukića odigrali su sjajno u Mađarskoj i već posle pola sata praktično obezbijedili još, bar, šest utakmica na evropskoj sceni.

Golove za crno-bijele postizali su Tavama u šestom minutu, Suma u 22. i Đurđević u 35. minutu.