O’Saliven osvojio 29. titulu!

Sport

Britanac Roni O’Saliven osvojio je Otvoreno prvenstvo Engleske u snukeru, pošto je u finalu u Barnsliju pobijedio sunarodnika Kajrena Vilsona sa 9:2

Petostruki svjetski šampion je s dobrom igrom tokom cijelog turnira nastavio i u finalu. Posle prvog dijela meča vodio je sa 6:2, a u večernjem dijelu programa osvojio je preostala tri frejma. On je u finalu imao 98 odsto uspješnosti, a na turniru je napravio 12 trocifrenih brejkova.

O’Saliven je osvojio prvu titulu posle 20 mjeseci koja se boduje za svjetsku rang-listu, a ukupno 29. u karijeri i izjednačio se na drugom mjestu vječne liste sa Džonom Higinsom. Prvi je sedmostruki svjetski prvak Stiven Hendri sa 36 titula.

O’Saliven će osim trofeja „Stiv Dejvis“ osvojiti i 70.000 funti, a Vilson 30.000.