Ovo su nominacije za Oskar 2018

  • In Film
  • 24. January 2018.
  • 606 Views
Ovo su nominacije za Oskar 2018

Film Oblik vode je dobio čak 13 nominacija, što je samo jedna manje od rekordnog broja. Tri bilborda ispred Ebinga u Misuriju je dobio devet, a Dankirk osam

Sva tri filma su dobili nominacije i za najbolji film. Uz njih, u najprestižnijoj kategoriji će se još takmičiti i Zovi me svojim imenom, Darkest Hour, Beži, Lady Bird, Fantomska nit i Doušnik.

8,400 članova je imalo pravo glasa da nominuje filmove u 24 kategorije. Ispod je lista svih nominacija.

Najbolji originalni scenario

The Big Sick – Emily V Gordon and Kumail Nanjiani

Get Out – Jordan Peele

Lady Bird – Greta Gerwig

The Shape of Water – Guillermo del Toro and Vanessa Taylor (story by Guillermo del Toro)

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri – Martin McDonagh

Najbolji kratkometražni animirani film

Dear Basketball

Garden Party

Lou

Negative Space

Revolting Rhymes

Najbolji prilagođeni scenario

Call Me By Your Name – James Ivory

The Disaster Artist – Scott Neustadter and Michael H Weber

Logan – Scott Frank, James Mangold and Michael Green

Molly’s Game – Aaron Sorkin

Mudbound – Virgil Williams and Dee Rees

Najbolja pjesma 

Mighty River from Mudbound – Music and Lyric by Mary J. Blige, Raphael Saadiq and Taura Stinson

Mystery Of Love from Call Me by Your Name – Music and Lyric by Sufjan Stevens

Remember Me from Coco – Music and Lyric by Kristen Anderson-Lopez and Robert Lopez

Stand Up For Something from Marshall – Music by Diane Warren Lyric by Lonnie R. Lynn and Diane Warren

This Is Me from The Greatest Showman – Music and Lyric by Benj Pasek and Justin Paul

Najbolja režija

Christopher Nolan – Dunkirk

Get Out – Jordan Peele

Lady Bird – Greta Gerwig

Phantom Thread – Paul Thomas Anderson

The Shape of Water – Guillermo del Toro

Najbolji dokumentarni film 

Abacus: Small Enough to Jail

Faces Places

Icarus

Last Men in Aleppo

Strong Island

Najbolji animirani film 

The Boss Baby

The Breadwinner

Coco

Ferdinand

Loving Vincent

Najbolji film 

And finally the BIG one….

Call Me By Your Name

Darkest Hour

Dunkirk

Get Out

Lady Bird

Phantom Thread

The Post

The Shape of Water

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Najbolja glumica

Sally Hawkins – The Shape of Water

Frances McDormand – Three Billboards outside Ebbing, Missouri

Margot Robbie – I, Tonya

Saoirse Ronan – Lady Bird

Meryl Streep – The Post

Najbolji glumac

Timothee Chalamet

Daniel Day Lewis

Daniel Kaluuya

Gary OIdman

Denzel Washington

Najbolji kratkometražni dokumentarac

Edith + Eddie

Heaven is a Traffic Jam on the 405

Heroin(e)

Knife Skills

Traffic Stop

Najbolja sporedna muška uloga

Willem Dafoe – The Florida Project

Woody Harrelson – Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Richard Jenkins – The Shape of Water

Christopher Plummer – All the Money in the World

Sam Rockwell – Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Najbolji strani film

A Fantastic Woman

The Insult

Loveless

On Body and Soul

The Square

Najbolji kratkometražni akcioni film

DeKalb Elementary

The Eleven O’Clock

My Nephew Emmett

The Silent Child

Watu Wote/All of Us

Najbolja sporedna ženska uloga

Mary J Blige – Mudbound

Alison Janney – I, Tonya

Lesley Manville – Phantom Thread

Laurie Metcalf – Lady Bird

Octavia Spencer – The Shape of Water

Najbolja montaža

Blade Runner 2049

Darkest Hour

Dunkirk

The Shape of Water

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Najbolja šminka i stajling

Darkest Hour

Victoria & Abdul

Wonder

Najbolja originalna pjesma

Dunkirk

Phantom Thread

The Shape of Water

Star Wars: The Last Jedi

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Najbolji vizuelni efekti

Blade Runner 2049

Guardian of the Galaxy vol. 2

Kong: Skull Island

Star Wars: The Last Jedi

War for the Planet of the Apes

Najbolji kratkometražni igrani film

DeKalb Elementary

The Eleven O’Clock

My Nephew Emmet

The Silent Child

Watu Wota / All of Us

Najbolji zvuk

Baby Driver

Blade Runner

Dunkirk

The Shape of Water

Star Wars: The Last Jedi Najbolji zvučni efekti

Baby Driver

Blade Runner

Dunkirk

The Shape of Water

Star Wars: The Last Jedi

Najbolja fotografija:

Blade Runner 2049

Darkest Hour

Dunkirk

Mudbound

Shape of Water

Najbolja kostimografija: 

Beauty and the Beast

Darkest Hour

Phantom Thread

The Shape of Water

Victoria and Abdul

Najbolja scenografija: 

Beauty and the Beast

Blade Runner 2019

Darkest Hour

Dunkirk

The Shape of Water

Preporučujemo vam i sljedeće: